Sklep Sztuka Blasku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      +48 572 712 069

Twój koszyk jest pusty

baltic lights

Pływające płomyki to gwarantowana ozdoba na każdą okazję!

Samodzielnie stwórz niepowtarzale świece wodne przy użyciu szklanego naczynia, dowolnych ozdób, wody i oleju spożywczego.

W zestawie: 3 barwniki, 5 pływaków i 100 cm knota.

 

balticlights1

Świeczka wodna - świeca wodno-olejowa domowej roboty w szklanym naczyniu - DIY

 

 KUP ZESTAW DO PRODUKCJI ŚWIECZEK WODNYCH  ||  ZOBACZ GALERIĘ
baltic lights

 

   Baltic Lights to wyjątkowy zestaw do tworzenia własnych, niepowtarzalnych, pływających świeczek z wody i oleju spożywczego.

   W każdym zestawie znajduje się pięć plastikowych pływaków wielokrotnego użytku, 100 cm bawełnianego knota i 3 naturalne barwniki (zielony, żółty i czerwony).

   Świeczka jest bezwonna, bezdymna, nietoksyczna i ekologiczna.

   Do gotowej świeczki warto dodać nieco olejku eterycznego lub spożywczego, aby stworzyć świeczkę zapachową.

 

instrukcja

 Instrukcja Baltic Lights: 

   Podstawą naszej wodno-olejowej świeczki jest dowolne szklane naczynie. Opcjonalnie umieszczamy w nim kompozycję z wybranych ozdób takich jak piasek, kamyki, muszelki, koraliki, figurki, żywe czy sztuczne rośliny. Następnie wlewamy zwykłą wodę i ewentualnie zabarwiamy ją dodając szczyptę barwnika.

   Kolejnym krokiem jest dodanie paliwa zasilającego naszą świeczkę. Tę rolę spełni zwykły olej spożywczy. Jednocentymetrowa warstwa pali się ok. 15 godzin, potem wystarczy dolać kolejną porcję.

   Ostatnim etapem jest przygotowanie nośnika dla płomienia. Ucinamy 15 mm knota i umieszczamy go w pływaku (nie przedziurawiamy pływaka!). Potem pływak delikatnie kładziemy na powierzchni oleju. Czekamy kilka sekund aż knot się nasączy i podpalamy go.

 

Zawartość zestawu Baltic Lights:

   Pływaki wykonane są z solidnego, przeżroczystego plastiku. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że unoszą się na powierzchni oleju. Taka budowa umożliwia, poprzez cztery kanaliki, zasilanie knota paliwem. Po wyjęciu pływaka ze świeczki wystarczy przemyć go wodą z płynem i ponownie nadaje się do użycia.Pływaki9

   Stosujemy bezpieczne barwniki spożywcze w formie sypkiej. Są one organiczne, nietoksyczne i zabarwiają jedynie wodę nie brudząc ozdób umieszczonych w naczyniu. Kolory możemy ze sobą dowolnie mieszać i wystarczy tylko szczypta barwnika dla uzyskania intensywnej barwy.3 barwniki i knot3

   Nośnikiem płomienia jest bawełniany knot, a spala się sam olej. Dzięki temu, nawet jeżeli świeczka nam zgaśnie, możemy bez trudu zapalić ją ponownie.

   Świeczka wodna wykonana z zestawem Baltic Lights jest również bezpieczna. Nawet jeżeli o niej zapomnimy, sama zgaśnie, gdy skończy się paliwo. A w przypadku przewrócenia się naczynia ze świeczką woda zalewa płomień, zapobiegając nieszczęśliwemu wypadkowi.

 kompozycje16

   Dodatkowo, jako naczynia możemy użyć prawdziwych owoców i warzyw jak wydrążone arbuzy, dynie czy melony.

   Dzięki wyjątkowo wydajnym barwnikom, pływakom wielokrotnego użytku i metrowemu knotowi z jednego zestawu można stworzyć aż 66 oryginalnych świec, a każdy kolejny knot podwaja tę liczbę!

   Poza zestawem dostępne są dodatkowe knoty i pływaki oraz niebieski barwnik, umożliwiający stworzenie świeczek w morskim stylu.