Sklep Sztuka Blasku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      +48 572 712 069

Twój koszyk jest pusty

FluorytFluoryt – szeroko rozpowszechniony minerał z gromady halogenków.
Nazwa pochodzi od łac. fluere = płynąć, z powodu zdolności tego minerału do obniżania temperatur topnienia różnych innych minerałów. Od jego nazwy pochodzi nazwa pierwiastka chemicznego – fluoru oraz zjawiska fluorescencji. Może występować w różnych kolorach zależnie od domieszek - od bezbarwnego, poprzez żółcie, błękity, zielenie czy róże po fiolety i czernie.

Fluoryt  – właściwości zdrowotne kamienia i wykorzystanie w litoterapii:
Fluoryt wspomaga procesy przemiany materii i oczyszcza organizm z toksyn. Oddziałuje przede wszystkim na komórki mózgu i procesy myślowe. Niweluje skutki przeciążonego systemu nerwowego i stresu, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji, pogłębia koncentrację oraz analizę przyczynowo-skutkową faktów. Rozbudza intuicję.
Chroni układ kostny, kręgosłup i zęby - wpływa korzystnie w stanach artretyzmu i reumatyzmu. Poprawia kondycję fizyczną, wzmacnia organizm, a zwłaszcza układ nerwowy.

Nie znaleziono wpisu

Fluoryt